• امروز : پنج شنبه - ۲۴ خرداد - ۱۴۰۳
 • برابر با : Thursday - 13 June - 2024

سر تیتر اخبار

انتقال آب از عمان تا سرمایه‌گذاری در اکتشاف و توسعه میادین گازی اقتصاد غیر نفتی در فولاد مبارکه بروز پیدا کرده است هدیه توانیر به کشاورزان اجاره ۲۰ میلیارد تومانی خانه هایی در تهران؟! آسیب‌ها و مشکلات در خصوص بازی همستر کامبت شناسه انتخاباتی نامزدها اعلام شد بزرگ‌ترین نیروگاه خورشیدی جهان معادل ۵ نیروگاه اتمی بوشهر کار می‌کند اعلام اسامی مورد تائید صلاحیت چهاردهمین دوره ریاست جمهوری همستر کامبت  «Hamster Kombat» چیست و چه کاربردی دارد؟! قاتل پیش از فرار از کشور دستگیر شد در ۲۳۶ جلسه علنی پایتخت چه گذشت ؟ برقراری بیش از ۶۷ هزار تماس با اورژانس پایتخت دست‌یابی به آینده بهتر در سایه بهره‌وری در صنعت و تولید دوره شوراهای شهر و روستا ۳ ساله می شود / انتخابات شورا در سال ۱۴۰۴ برگزار می شود چه کسی مدیریت دولت را بعد از رئیسی در دست می گیرد؟ پیام تسلیت رهبر انقلاب اسلامی و اعلام عزای عمومی درگذشت شهادت‌گونه ابراهیم رئیسی و همراهانش تائید شد + جزئیات کسب رتبه نخست  ارزیابی عملکرد توسط اداره کل راهداری استان اصفهان مدیر عامل هلدینگ پترو پالایش اصفهان مدیر منتخب در توسعه و توانمند سازی صنعت شد / هر شرکتی یادگیرنده سریع تری داشته باشد می تواند به وضعیت رقابت برتری دست یابد ارائه تسهیلات ویژه احیای بافت فرسوده شهرداری اصفهان / محرومیت زدایی از اهداف اصلی منطقه ۱۰ / در حال ساماندهی اتباع غیر مجاز با همکاری نهادهای مرتبط هستیم

2
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار:

از طریق انتشار اوراق بهادار به تامین مالی شرکت ها کمک می کنیم / به دنبال روند سود آوری شرکت ها و پایداری کسب و کارها هستیم

 • کد خبر : 21382
 • 28 آبان 1402 - 17:45
از طریق انتشار اوراق بهادار به تامین مالی شرکت ها کمک می کنیم / به دنبال روند سود آوری شرکت ها و پایداری کسب و کارها هستیم
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در بازدید از هلدینگ پتروپالایش اصفهان و شرکت های زیر مجموعه این هلدینگ ، اقدامات انجام شده در این شرکت ها را ستود و گفت: با وجود همه تحریم ها، رشد و توسعه در پتروپالایش اصفهان بی نظیر بوده و مایه مباهات است.
به گزارش عصر تحلیل به نقل از اکوانرژی، مجید عشقی، با اشاره به اینکه سازمان بورس به عنوان نماد ارایه کننده و سودشرکت ها باید از نزدیک در جریان کار شرکت های بزرگ قرار گیرد افزود: هدف ما از بازدید از هلدینگ پتروپالایش اصفهان نیز در همین راستا ست تا بتوانیم با شرکت های زیر مجموعه ارتباط خوبی برقرار کنیم .

وی که در جمع مدیران و اعضای هیأت مدیرها پتروپالایش اصفهان سخن می گفت تاکید کرد: در بسیاری از مواقع سود شرکت های بزرگ به واسطه تصمیمات ملی تنزل پیدا می کند ، اما ما معتقدیم باید به حجم برنامه ها و طرح هایی که در شرکت ها در حال انجام است توجه شود ما نیز در فرآیند صدور مجوز، مسایل گمرگی ، و تخصیص ارز تسهیلاتی را انجام می دهیم تا مشکلات پروژه ها حل و طرح ها با قوت پیگیری شوند.

عشقی، اجرای طرح های بیشمار به صورت همزمان را در پتروپالایش اصفهان ستود و افزود: باید به هر نحو منابع به سمت این طرح ها سوق داده شود تا در اسرع وقت به بهره برداری برسند .

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، با اشاره به اینکه باید در تقسیم سود شرکت ها ملاحظه شرکت هایی که دارای طرح های استراتژیک هستند را کنیم افزود: در این رابطه باید سودها کمتر توزیع و تبدیل به سرمایه شوند چرا که عدد سود تقسیم شده در مقابل حجم سرمایه گذاری حدود ۱۰درصد است.

وی ادامه داد: ما می توانیم از طریق انتشار اوراق بهادار به بحث تامین مالی شرکت ها کمک کنیم ، شرکت هایی که به صورت مستقل اداره می‌شوند امکان تبدیل به سهامی عام را دارند .

عشقی، حاکمیت شرکت ها را از موضوعات جدی بازار سرمایه دانست و گفت: در هر صورتی باید منافع کلیه ذی نفعان در شرکت ها رعایت شود و نه دولت و نه سهامدار عمده حقوق سهامدار خرد را ضایع نکنند.

عدم ابلاغ دستورالعمل قیمت گذاری به شرکت های بورس فضای اعتماد سهامداران را از بین می برد

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار که به همراه معاونان خود برای بازدید از طرح های پتروپالایش اصفهان به این استان سفر کرده بود در ادامه خاطر نشان کرد: ما به دنبال روند سود آوری شرکت ها و پایداری کسب و کارها هستیم. البته باید مرزهایی را بین سهامداران و حاکمیت شرکت ها ،سیاستگذاری های کلان در صنعت و غیره قائل شویم و سیاست کلان در زمینه انرژی باشد.

عشقی ، با انتقاد از عدم ابلاغ دستورالعمل قیمت گذاری به شرکت های بورس افزود: هم اکنون ۸ماه از سال سپری شده و هنوز دستورالعمل قیمت گذاری ابلاغ نشده است این مسئله فضای اعتماد در بازار سرمایه را از بین می برد و سرمایه گذاران رغبتی برای حضور و سرمایه گذاری ندارند .

وی تاکید کرد: باید از طرح ها و اقدامات در حال انجام پتروپالایش اصفهان برای سهامداران در سامانه کدال اطلاع رسانی دقیق و شفاف تری صورت گیرد، تا اثرات سود و زیان برای سهامداران بیشتر و بهتر مشخص باشد .

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، کسب سود ۹درصدی پتروپالایش اصفهان در ۶ماهه امسال را در برابر دیگر پالایشگاه های کشور به مدیر عامل و مدیران پتروپالایش اصفهان تبریک گفت و اظهارداشت: باید با ارائه هر چه بیشتر برنامه ها و اقدامات انجام شده در سامانه کدال فضای امید آفرینی را برای سهامداران خرد و کلان فراهم کرد.

وی ادامه داد: از مشکلات جدی کشور ما ایجاد فضای ناامیدی و یاس در بین مردم است که با اعلام طرح های اقتصادی بیشمار می توان دربین مردم روحیه امید را ترویج داد.

استفاده از تسهیلات شرکت-پروژه برای طرح های پتروپالایش اصفهان

همچنین عضو هیات مدیره و معاون نظارت بر بازار و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادر با اشاره به اینکه منابع بازار سرمایه در رشد، درآمد و سود آوری شرکت ها موثر است افزود: تورم سال های قبل ناشی از نقدینگی در بازار سرمایه بود که کمتر جذب شرکت ها شد ، این منابع اگر در طرح های مهم شرکت ها سرمایه گذاری شوند قابلیت جذب سرمایه خواهند داشت بخصوص برای طرح هایی که دارای زمان بندی هستند .

رضا عیوضلو، گفت: ما می توانیم برای طرح های پتروپالایش اصفهان که دارای زمانبندی هستند از تسهیلات شرکت-پروژه استفاده کنیم تا با تامین مالی مناسب این طرح ها زودتر به بهره برداری برسند .

وی از برگزاری ۳میز صنعت در حوزه پالایش در سازمان بورس خبر داد و ادامه داد: برگزاری این گونه برنامه ها در راستای شفافیت مالی و حساب ها برای سرمایه گذاران مفید است .

در ادامه نیز ولی الله جعفری ، مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: با بازدیدهای که از هلدینگ پتروپالایش اصفهان به عمل آمد اطلاعات ما در زمینه مسائل فنی پالایشگاه افزایش یافت که درآینده ارتباطات موثری با پترو پالایش اصفهان خواهیم داشت .

وی از مدیرعامل پتروپالایش اصفهان خواست تا هر چه زودتر نسبت به پرداخت سود سهام عدالت تا پایان آبان ماه اقدام نماید.

انتهای پیام/
لینک کوتاه : https://asrtahlil.ir/?p=21382

  نوشته های مشابه

  08اسفند
  اتمام ۵۰ پروژه هوش مصنوعی تا مرداد ماه سال آینده
  معاون هوش مصنوعی هلدینگ پتروپالایش اصفهان خبرداد:

  اتمام ۵۰ پروژه هوش مصنوعی تا مرداد ماه سال آینده

  04بهمن
  توسعه شایستگی ها از طریق فرآیند آموزش و یادگیری
  مدیر آموزش و تعالی منابع انسانی گفت:

  توسعه شایستگی ها از طریق فرآیند آموزش و یادگیری

  ثبت دیدگاه

  قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.