• امروز : دوشنبه - ۲۰ آذر - ۱۴۰۲
 • برابر با : Monday - 11 December - 2023

سر تیتر اخبار

لزوم استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت های فرودگاه بین المللی پیام تمجید رئیس‌جمهوری از فولاد مبارکه در زمینه ساخت نیروگاه، خودتأمینی و جداسازی برق صنایع از برق خانگی پلیس اوباش‌گری در مراکز درمانی را برنمی‌تابد گلزار سرپرست تیم ملی پدل ایران شد بازار گوجه تحت تاثیر شرایط فصلی است چگونه می توانیم گاز یارانه ایی دریافت کنیم+ جزئیات ادعاهای مازوت سوزی و تکذیب آن همچنان ادامه دارد / مقصر اصلی آلودگی کیست؟ ناوگان فرسوده شهری عامل اصلی آلودگی/ در تهران مازوت نمی سوزد فروش اینترنتی لاستیک پابرجاست پیشکسوت فوتبال: سپاهان و پرسپولیس باید بار دیگر خود را در آسیا اثبات کنند اصلاح طلبان به دنبال سرلیستی علی مطهری بودند آیا می توان از پرداخت قبض گاز معاف شد؟ قطع مصرف آب شهری در هلدینگ پتروپالایش اصفهان تقدیر وزیر صمت از فولاد مبارکه برای ارتباط مؤثر با دانش‌بنیان‌ها/ تأیید فناورانه بودن ۲۱ پروژه فولاد مبارکه از سوی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری رونالدو در ۳۸ سالگی هم ابرستاره است! پاداش و قبض رایگان برای مشترکان خوش مصرف گاز اجرای عملیات اصلاح و نوسازی شبکه توزیع آب روستاهای شهرستان فلاورجان راه اندازی مرکز نوآوری فولاد مبارکه در دانشگاه اصفهان اعلام یارانه بگیران سال آینده افزایش ۳۵ درصدی تعرفه آب برای مشترکان پرمصرف

0
دبیر انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش نفت کشور:

هلدینگ پتروپالایش اصفهان الگوی موفق دیگر صنایع کشور است/ازهیچ حمایتی دریغ نمی‌کنیم

 • کد خبر : 21422
 • 30 آبان 1402 - 10:55
هلدینگ پتروپالایش اصفهان الگوی موفق دیگر صنایع کشور است/ازهیچ حمایتی دریغ نمی‌کنیم
دبیر انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش نفت کشور گفت: اقدامات صورت گرفته در هلدینگ‌ پتروپالایش اصفهان نماد و الگوی مناسبی برای توسعه و پیشرفت دیگر صنایع کشور همانطور که امروز این مجموعه به عنوان الگوی موفق پالایشگاه‌های کشور تبدیل شده است.

به گزارش عصر تحلیل به نقل از روابط عمومی و بین‌الملل هلدینگ پتروپالایش اصفهان، دکتر ناصر عاشوری با حضور در هلدینگ پتروپالایش اصفهان و نشستی با مدیرعامل، معاونین و مدیران این هلدینگ اظهار کرد: اقدامات صورت گرفته در هلدینگ‌ پتروپالایش اصفهان نماد و الگوی مناسبی برای توسعه و پیشرفت دیگر صنایع کشور است، همانطور که امروز این مجموعه به عنوان الگوی موفق پالایشگاه‌های کشور تبدیل شده است.

وی ضمن قدردانی از تلاش‌های شبانه‌روزی مدیرعامل، معاونت‌ها و همه پرسنل هلدینگ پتروپالایش اصفهان در راستای پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: اجرای منویات رهبر معظم انقلاب در این مجموعه‌ را در خصوص تبدیل پالایشگاه‌ها به پتروپالایشگاه‌ها، تکمیل زنجیره ارزش و در نهایت جلوگیری از خام فروشی به خوبی شاهد هستیم.

از طریق انتشار اوراق بهادار به تامین مالی شرکت ها کمک می کنیم / به دنبال روند سود آوری شرکت ها و پایداری کسب و کارها هستیم

دبیر انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش نفت کشور استفاده از جوانان نخبه در بخش‌‌های مختلف هلدینگ پتروپالایش اصفهان را دیگر نقطه قوت این مجموعه دانست و ابراز کرد: در زمانی که معاندین همه تلاش خود را برای پاشیدن بذر ناامیدی در جامعه به کار گرفته‌اند، در هلدینگ پتروپالایش اصفهان شاهد امیدآفرینی جهادگونه در این هلدینگ و به ویژه در دل جوانان هستیم.

وی با بیان اینکه پیاده‌سازی مدیریت استراتژیک در هلدینگ پتروپالایش اصفهان به خوبی انجام شده است، ادامه داد: ما در حوزه‌های مختلف تعاملات خوبی را با این مجموعه داریم و از هیچ حمایتی برای توسعه و پیشرفت این بنگاه بزرگ صنعتی دریغ نخواهیم کرد.

دکتر عاشوری همچنین به بازدید از پروژه‌ها و شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ پتروپالایش اصفهان اشاره کرد و گفت: تعداد پروژه‌ها به اندازه‌ای است که در تاریخ صنعت نفت در یک مجموعه این میزان پروژه را شاهد نبوده‌ایم.

وی تاکید کرد: ضروری است به منظور امیدآفرینی و آشناسی  دانشجویان با ظرفیت‌های موجود در هلدینگ پتروپالایش اصفهان برگزاری اردوهای راهیان پیشرفت که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است، با قدرت بیشتری در این مجموعه پیگیری شود.

یک تیر و سه نشان اجرای پروژه‌های عمرانی در هلدینگ پتروپالایش اصفهان

همچنین دکتر محسن قدیری، مدیرعامل هلدینگ پتروپالایش اصفهان نیز در این نشست ضمن قدردانی از حضور مهمانان در این مجموعه با اشاره به تغییر رویکردها در هلدینگ پتروپالایش اصفهان طی ۲ سال اخیر اظهار کرد: ما رویکرد خود را از تولید محوری به پروژه محوری تغییر دادیم و حاصل آن، بیش از ۴۵۰ پروژه اجرایی شد که همه آنها با پیشرفتی جلوتر از برنامه‌ریزی صورت گرفته در حال اجرا است.

وی با اشاره به اینکه رسالت هر یک از شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ پتروپالایش اصفهان در واقع تضمین کننده حیات شرکتی دیگر است، افزود: برای مثال شرکت مشعل‌پویا تولید تجهیزاتی را خواهد داشت که در دیگر شرکت‌ها و صنعت نفت کشور قابل استفاده خواهد بود و نوعی زمینه خودکفایی کامل در زمینه تولید این تجهیزات در کشور را فراهم می‌سازد.

دکتر قدیری تصریح کرد: راه‌اندازی نیروگاه یک هزارمگاواتی برق دیگر رسالت هلدینگ مشعل‌پویا است که قرار است نیروگاهی تمام ایرانی را با وارد کردن تکنولوژی و بومی سازی آن محقق کند.

قدیری رسالت دیگر شرکت‌های زیرمجموعه را افزایش سودآوری و همچنین کاهش آلاینده‌های زیست محیطی اعلام کرد و گفت: این امر با توسعه زنجیره ارزش محقق خواهد شد و در واقع با یک تیر سه نشان خواهیم زد که یکی از آنها سودآوری بیشتر برای سهامداران، دوم حفظ محیط زیست با کاهش آلاینده‌های جوی و سوم جلوگیری از خام فروشی است.

تسهیل و تسریع در صادرات گاز LPG پالایشگاه‌های کشور

مدل مالی موفق هلدینگ پتروپالایش اصفهان

همچنین ناصر تنگستانی مدیرمالی و اداری انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش نفت نیز در این نشست با تاکید بر اینکه بنگاه‌های اقتصادی باید سودده‌ باشند، اظهار کرد: چنانچه بنگاه‌های اقتصادی سودده نباشند نمی‌توانند مالیات خود را پرداخت کنند و از این رو بر اقتصاد کشور تاثیر مستقیم دارند.

وی تصریح کرد: هلدینگ پتروپالایش اصفهان مدل مالی موفقی را در برنامه‌های خود پیاده سازی کرده که باید به عنوان الگو برای سایر شرکت‌های زیرمجموعه صنعت نفت نیز مورد استفاده قرار گیرد.

راه‌اندازی ماژول‌های اصلی SAP در هلدینگ پتروپالایش اصفهان تا فروردین سال آینده

همچنین مصطفی نظری، مدیر برنامه‌ریزی هلدینگ پتروپالایش اصفهان با اشاره به اجرای پروژه SAP در هلدینگ پتروپالایش اصفهان اظهار کرد: ایجاد زیرساخت‌های این پروژه  یک سال است که در مجموعه هلدینگ پتروپالایش اصفهان در دستور کار است.

وی تصریح کرد: بر اساس برنامه‌ریزی زمان بندی شده ماژول‌های اصلی SAP تا فروردین سال آینده راه‌اندازی خواهد شد.

چینش نیروی انسانی در هلدینگ پتروپالایش اصفهان نیازمند تغییر است

محمد ده‌بیدیان، معاون منابع انسانی و سرپرست روابط عمومی و اموربین الملل هلدینگ پتروپالایش اصفهان نیز در ادامه این جلسه در خصوص معماری سازمانی با بیان اینکه در گذشته طراحی معماری سازمانی بر اساس نوع خدمت ارائه شده در سازمان طراحی می‌شد و نفرات نیز بر همین اساس جانمایی می‌شدند، اظهار کرد: این در حالی است که رفته رفته سازمان‌ها و به ویژه شرکت‌های دولتی بدون ساختار اصولی بزرگ شدند، مشتریان نیز بیشتر شدند و در ارائه خدمات چابکی خود را از دست دادند.

وی افزود: در این شرایط نیروی انسانی در بخش‌های مختلف بدون هیچ دلیلی افزایش یافت و در نتیجه عامل ایجاد بروکراسی‌های اداری شدند.

وی افزود: بر این اساس در معماری سازمانی بر اساس استراتژیک سازمان فرایندها استخراج و بر اساس فرایندها ساختار تعریف می‌شود و آن ساختاربا استفاده از سیستم اجرا می‌شود که سیستم برای مثال همان ERP  است که در SAP در حال پیاده سازی است.

ده بیدیان با بیان اینکه در هلدینگ پتروپالایش اصفهان در حال حاضر چارت بر اساس وظیفه ای است، گفت: اگر بخواهیم بهره وری را بالا ببریم باید بر اساس فرایند پیش برویم وبرای این موضوع نیازمند چینش مجدد در سازمان هستیم و این امر باید بر اساس فرایند پیش برود.

گفتنی است دبیر انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش نفت کشور و هیات همراه در بدو ورود به هلدینگ پتروپالایش اصفهان با حضور در گلزار شهدای گمنام، با شهدای این مجموعه تجدید بیعت کردند.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه : https://asrtahlil.ir/?p=21422

  ثبت دیدگاه

  قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.